28 Haziran 2009 Pazar

Daum İstanbul'da.

2.Daum dönemi başlamak üzere.Teknik direktörü var artık Fener'in.Ama hala OYUNUN İKİ YÖNÜNÜ DE OYNAYABİLECEK AGRESİF BİR ORTASAHA OYUNCUSU YOK!!!! Sırf şu klasik tabiri kullanmamam için bir adam alın bari. Yalvarıyorum.Daum ile ilgili durum netleşmeden bir şey yazmamıştım.Sadece keşke Ümit Özat ile gelse demiştim ama Aykut var artık takımda en azından. Yani Fenerbahçe ruhunu taşıyan biri var.Daum Türkiye Ligi'ni takımı ve bir kaç oyuncuyu iyi tanıyor takımda. Ligde takımı şampiyonluğa oynatacak potansiyeli var. Fakat Avrupa deyince soru işaretleri de peşinden geliyor. Maziye bakıyorum da en iyi sezonda 9 puan toplamışız, Uefa'ya kalmışız ve ilk turda gitmişiz. Yine iyi bir kadro ile ki kadroda Tuncay Anelka Aurelio ve Appiah varken ,gruptan bile çıkamamışız. Sonra Zico gelmiş ve ligde maalesef nabza göre şerbet verememiş İnter'e de Oftaş'a da tek forvetle oynamış ama Avrupa'da takımı gelebildiği en yüksek yere getirmiş. Aragones ise hiçbir şey yapmamış. Şimdi bu takım neden en başa döner bu hikayede? Neden Zico'ya gerekli tavsiyeleri veremediler? Neden sadece Rıdvan Dilmen bu tavsiyeleri ekrandan dile getirdi de neden Türk futbolunu bilen biri Zico'nun yanına bu iş için verilemedi? Cevabı ben bilmiyorum.Ama yine eskisi gibi olacaksa cevap Daum değil onu biliyorum. Ligde Alex Guiza Semih aynı anda oynayacak büyük ihtimalle. Peki Uefa'da bu takım bir İngiliz takımına karşı yine bu 3lü ile oynayacak mı? Eğer oynarsa bu 3lünün arkasındaki 3lü hangi topçulardan kurulu olacak? Daum bizi şaşırtıp klasik 4 4 2 de oynatabilir tabi ki bilemiyorum.Ama eğer bildiğimiz Daum sistemi olacaksa ilk cümleme geri dönüyorum ve bu takıma 2 tane çok güçlü dayanıklı orta saha gerek diyorum.Bunların dünya çapında olması da şart. Umarım en azından bunlar konuşuluyordur yönetimde. Alınacak oyuncular umarım bellidir. Yine ağustos sonuna kalmaz inşallah transferler. Çok umutsuz bir yazı oldu ama şu anki durum bundan ibaret. Umarım umudumuz geri gelir.

4 4 2 diyorum ama bu dizilişle oynayan bir takımda 2, orta yapmayı öğrenmiş kanat oyuncusu olması gerek. Bunlar Kazım Uğur ve Deivid değil. Olamadıklarını gördük.İşte burada da bu problem çıkıyor ve eksik olan bir kaç mevki daha olduğu gerçeği geliyor akıllara.

Hadi kapanışı umutlu bir cümle ile yapayım. Aragones ile uyuşuklar çetesi haline gelen takım eminim ki Daum ile tekmeye kafa sokan oyuncular haline geleceklerdir. Koch'un da bunda payı çok olacaktır. Mücadele anlamında bir soru işareti yok kafamda. Neticeler de iyi olur umarım.

Marquinhos

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder