13 Nisan 2009 Pazartesi

Godot'la konuştum.Haberler iyi.


Zafer Biryol ve Murat Hacıoğlu ondan daha çok şans bulmuştur şu takımda.3 senedir yedekte üşüyor bir çocukcağız.Bir takımda nasıl 3 forvet olur ve bir tanesi forma şansı bulamaz anlamak mümkün değil.Bahsettiğim çocuk 1987 doğumlu.Bahsettiğim çocuk İlhan Parlak.

Bojan Krkic Barcelona'nın yeni gözdesi ve geçen seneden beri sürekli rotasyonlarda forma şansı buluyor ve kendini gün geçtikçe geliştiriyor.Barcelona diyorum.West Ham ya da Napoli ya da Gaziantepspor demiyorum.Forvet hattında Eto'o Henry ve Messi olan bir takımdan bahsediyorum.1989 doğumlu bu arkadaşımız.

Wayne Rooney daha 16 yaşındayken Everton'da surpriz bir sezon geçirdi ve Manchester United onu hemen kadrosuna kattı.İlk sezondan itibaren direk olarak takımın bir parçası oldu.

İlhan France Football dergisi tarafından gelecek vaat eden 20 Futbolcu arasında gösterilmişti hatırlarsanız.Aynı dergi sanırım İlhan'ın oynadığı takımı bilmiyor. Koskoca Fenerbahçe'de oynuyor İlhan.Zordur kadroya hemen girivermek.Hele 18'e bir gir bakalım.4 5 sene sonra Semih Abin gibi yavaş yavaş çoook ağırdan bir şeyler yapmaya başlarsın.

Şimdi Fener'in hücum hattına bakalım.İlhan'ın oynadığı mevkide Güiza var.Kaç gol atmış?6. Semih kaç gol atar?Bundan sonra toplamda max 10 gol.Takım bu sene extra kötü mü? Evet.İlhan Parlak bu forvetlerin en harika! sezonunda forma şansı bulamıyor.

Barcelona'ya dönelim.Messi Eto'o ve Henry'nin toplamda 60 golü var.Yani gerçek anlamda harika bir sezon geçiriyor bu 3lü ama yine de Krkic o yaşına rağmen 3 maçtan birinde ilk 11de oynayabiliyor.

Neyi bekliyor Fenerbahçe anlayamıyorum.Hem İlhan'a yazık hem de ona verilen paralara yazık.Antrenmana çıkmak için maaş alıyor bu çocuk.Hem de böyle bir sezonda.Bence en çok alternatifin denenmesi gereken bir sezonda.Ya Barcelona çok aptal ya da Aragones.7 0 lık Hacettepe maçında bile oyuna ancak 73üncü dakikada girebildi bu oyuncu.Unutmadan ,son dakikalarda oyuna girdiği 4 lig maçı daha var İlhan'ın.

Avrupa'yı bir yere kadar örnek alabiliyoruz.Genç oyuncuları , gelecek vaad eden oyuncuları kadroya katabiliyoruz.Ama devamı gelmiyor.Manchester Rooney'i alıyor ve devamlı oynatıyor.Krkic devamlı şans tanınan bir diğer oyuncu.İlhan'ın çoktan yeterli şansı görmesi ve parlaması gerekirdi diye düşünüyorum.İyi bir oyuncu zaten 18inde 19unda parlar ve devamı gelir.Aynı şekilde 18 yaşında Abdulkadir takıma alınıyor ama paf takımı ile geçiriyor sezonu.Geleceğe yatırım sadece ev alıp kiraya vermek gibi futbolcu almakla olmaz.Alacaksan oynatacaksın ki yatırımın sana bir cevap versin.Özellikle bu sene bu kötü forvetler arasında İlhan'ın hala şans bulamamasını Fenerbahce kulubünün acemiliğine ve yönetimin ve teknik kadronun umursamazlığına ve futbol bilgisizliğine bağlıyorum.Manchester gencecik bir çocuğu ilk sezonda 45 maça çıkarırken biz de İlhan'a yeni bir battaniye seçelim.Hayır , sıkılmıştır belki..

Marquinhos

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder