23 Mayıs 2009 Cumartesi

İhtimaller Denizi


Maradona bugün bana ligimizde bu sene çok enteresan bir son yaşanabileceğini anlattı. Belki bir fantazi ama bu sene şampiyon, play off maçları sonunda belli olabilir. Nasıl mı?

Sivas ve Beşiktaş'ın iki karşılaşması da berabere bitti. Attığı goller ve puanlar da birbirlerine çok yakın.Bu iki takım son haftayı aynı puan aynı gol sayısı ile bitirdiği taktirde bir play off oynanabilir. Acar muhabirimiz Maradona'nın yolladığı linkten baktığımda federasyonun kurallarında şunlar yazıyor.

-İlk kural şunu diyor: İki takım aynı puanla ligi bitirirse aralarında oynanan maçlardaki puan üstünlüğüne bakılır.Böyle bir üstünlük yok şu an.

-Puanlar eşitse gol üstünlüğüne bakılır o maçlardaki.E maçlar berabere bitmiş.

-Bundan sonra da gol averajına bakılır. İşte ihtimaller burada başlıyor. Puanlar aynı biterse ve aynı gol averajları varsa bu sefer de atılan gol sayısına bakılır.E bu da eşitse yine belirleyemedik şampiyonu.

-Bu şartlar varsa aralarında hükmen yenik olmayan şampiyon olur diyor kural.

-Yukarıdakilerin hiç biri yoksa da tek maçlı eleme sisteminden bir maç yapılır ve nihai sonuç belirlenir.

Şimdi ligdeki duruma bakalım:

Beşiktaş 2 puan önünde Sivas'ın. Yani aynı puanda bitme ihtimali yüksek.Averaj farkı sadece 2. Atılan golde ise Beşiktaş'ın 6 gol üstünlüğü var şu an. Evet farkındayım çok zor bir ihtimal bu play off fantazisi. Ama yüzüyoruz blog olarak ihtimaller denizinde.
Teşekkürler Maradona, sağolasın Türk Futbol'u.
Marquinhos

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder