11 Mayıs 2009 Pazartesi

"ZORLA GÜZELLİK OLDU"

İkinci Lig'de inanılmaz bir olay yaşandı. Van Belediyespor Eyüpspor ile oynuyordu. Van Belediyespor'un kazanması gerekiyordu.Gol uzun süre gelmeyince dakikalar 60'ı gösterdiğinde seyirci sahaya inmeye karar verdi. Hakem de o sırada sanırım yanlış bir karar vermiş. O karar seyircinin sabrını iyice zorlamış anlaşılan.

İşte bu haber böyle anlatıldı haberlerde. Aman Tanrım! Seyirci hakemin kararı üzerine sahaya indi. Ne güzelmiş. Hani seyircimiz bu maçta sabırlı olsun denir ya gol geç gelebilir diye, sanırım asıl bunlara denmeliymiş bu. Sizler insan mısınız? Sahada oynayan futbolcuların ne günahı var?

Vanspor'un yenmesi gerekiyormuş bu maçta. Yoksa bir üst lige çıkamayacakmış. Dakikada 60 olunca bu maç gitti diye sahaya inivermişler. Yani buraya kadar getirmiş takımımız herhalde atarız falan diye düşünen yok. Sahaya inip hakemleri dövmeye başlıyorlar. Karşı takım futbolcularını dövmeye ve kovalamaya başlıyorlar. O futbolcular korkudan sahanın kenarındaki itfaiyenin tepesine çıkıyor.Bir kısmı da ambülansın içine giriyor. Allah'tan ambülans kapısını açtı da girdik diyor bir futbolcu. Futbolcu diyor bunu ,bir futbol maçında.

Çevik kuvvet devreye giriyor sonra. Hakemler zaten dayak yiyerek kaçmışlar soyunma odasına. 30 dakika sonra maç yeniden başlıyor. Vanspor maçı kazanıyor. Acaba o sırada sahaya inenler ne düşünüyor? Ya da düşünebiliyorlar mı? Eyüpsporlular bence en mutlu olanlar. Bir de puan alsalardı kim bilir başlarına ne gelecekti?Daha ne gelecekse...


Asıl olay bundan sonra oluyor. Ertesi gün yerel gazetede atılan başlık : "Zorla Güzellik Oldu"


Çok teşekkürler. Siz olmasaydınız , karşı takımı itfaiyeye kadar kovalamasaydınız Vanspor o maçı alamayacaktı. Bir üst lige çıkma şansını devam ettiremeyecekti. İyi ki varsınız. Tam bir onikinci adamlık bu. Şimdi diyeceksiniz ki en üst ligimizdekiler onlardan farklı mı? Nedense çok da farklı değil. Orada bir iki işi sahaya girebiliyor. Burada bütün tribün girmiş. Fark bu. Zorla güzellik olur evet. Çıkan saha olaylarına , futbola gölge düşüren çirkin eylemlere uygarlık seviyelerinde cezalar verirsek zorla güzellik belki sağlanır.
Marquinhos

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder